Tworzenie strony internetowej w systemie CMS WordPress-wersja BASIC

Powrót do listy e - kursów

POCZĄTEK:
30 kwietnia 2018
CZAS TRWANIA:
6 tygodni
CENA
199,00 

PROWADZĄCY:

Adres

e - learning   Zobacz mapę

WordPress to program do tworzenia i zarządzania własnymi stronami WWW. Nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej, jest łatwy w obsłudze. Dzięki zdobytej podczas szkolenia wiedzy nauczyciel będzie mógł stworzyć i zarządzać własną lub szkolną stroną internetową.

W ramach kursu uczestnik zdobędzie wiedze na temat podstawowych narzędzi oraz jak posługiwać się narzędziami programu.

Kurs obejmuje 40 godzin pracy indywidualnej uczestnika, do wykonania ma on 6 modułów.

Szczegółowy opis modułów:

 • W module pierwszym:
  poznasz pojęcia tj. domena, subdomena, hosting, serwer, baza danych oraz zainstalujesz krok po kroku system CMS WordPress na serwerze, korzystając z samodzielnie założonego konta hostingowego z bazą danych oraz z samodzielnie wybranej domeny i subdomeny.
 • W module drugim dowiesz się jak:
  wejść na konto administratora witryny i dokonać jej konfiguracji oraz jak w łatwy sposób korzystać ze strony, tak aby zapewnić jej bezpieczeństwo oraz dobry dostęp wyszukiwarek do jej zawartości. Poznasz sposoby dodawania treści do witryny za pomocą wpisów.
 • W module trzecim odkryjesz w jaki sposób:
  rozwinąć swoje umiejętności dotyczące formatowania wpisów oraz dodawania do nich zdjęć czy galerii. Dowiesz się jak utworzyć wpisy chronione hasłami, wyszukiwać materiałów graficznych do naszej witryny oraz jak z nich korzystać zgodnie z prawem (w oparciu o najpopularniejszą licencję CC). Nauczysz się dodawać materiały multimedialne oraz stosować zasady zarządzania wpisami w witrynie, uwzględniając podział wpisów na kategorie i tworzenie tagów.
 • W module czwartym nauczysz się:
  tworzenia stron, w tym strony głównej oraz strony z mapami Google, kreowania rozbudowanej struktury stron w naszej witrynie, sporządzania menu zawierającego m. in. wpisy, kategorie wpisów, strony oraz linki zewnętrzne, tajników konfigurowania stron oraz menu.
 • Moduł piąty, poświęcony jest rozszerzaniu możliwości naszej witryny poprzez wtyczki. Dzięki niemu:
  poznasz kilka najpopularniejszych i bezpiecznych do znalezienia wtyczek, nauczysz się ich instalacji i konfiguracji, dodasz pierwsze widety zwiększające funkcjonalność witryny oraz dowiesz się jak je modyfikować i konfigurować, nauczysz się korzystać z dostępnych w sieci motywów oraz szukać nowych motywów odpowiednich do potrzeb, dokonasz instalacji jednego z motywów.
 • W module szóstym czeka na Ciebie prawdziwe wyzwanie:
  utworzysz projekt strony (najczęściej uczestnicy tworzyli strony szkoły bądź własne: hobbystyczne, gabinetu lekarskiego, firmy usługowej), dokonasz analizy interesariuszy i ich potrzeb, zbudujesz makiety naszego serwisu z wykorzystaniem jednego z darmowych narzędzi, wybierzesz motyw odpowiedni dla Ciebie, zainstalujesz dodatki niezbędne w naszej witrynie, ustawisz widety w oparciu o projekt strony oraz kategorie wpisów, dodasz wszystkie treści, utworzysz menu oraz zoptymalizujesz stronę w kontekście wyszukiwarek, skonfigurujesz parametry strony w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, instalując przy tym niezbędne dodatk

Realizując kurs otrzymasz

 • filmiki instruktażowe wzbogacone komentarzem lektora – prezentujące konkretne czynności
 • zadania do samodzielnego wykonania i samodzielnego sprawdzenia
 • zaświadczenie i certyfikat  potwierdzające udział w kursie e-learningowym

Korzyści wynikające z udziału w kursie:
1) dużym udogodnieniem jest elastyczność w trakcie realizacji kursu! Zadania w każdym module możesz wykonywać przez tydzień, dzięki czemu masz możliwość dostosowania czasu pracy do codziennych obowiązków. W sytuacjach losowych możliwe jest wydłużenie realizacji kursu do 6 miesięcy od rozpoczęcia,
2) możliwe jest rozpoczęcie modułu w każdy poniedziałek, co wpłynie na Twoją systematyczność wykonywania zadań na platformie, realizując kurs, uczysz się na konkretnych przykładach, zwiększając tym samym praktyczne umiejętności.