Tworzenie strony internetowej w systemie CMS WordPress-wersja PREMIUM

Powrót do listy e - kursów

POCZĄTEK:
30 kwietnia 2018
CZAS TRWANIA:
6 tygodni
CENA
399,00 

PROWADZĄCY:

Adres

e - learning   Zobacz mapę

WordPress to program do tworzenia i zarządzania własnymi stronami WWW. Nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej, jest łatwy w obsłudze. Dzięki zdobytej podczas szkolenia wiedzy nauczyciel będzie mógł stworzyć i zarządzać własną lub szkolną stroną internetową.

W ramach kursu uczestnik zdobędzie wiedze na temat podstawowych narzędzi oraz jak posługiwać się narzędziami programu.

Kurs obejmuje 40 godzin pracy indywidualnej uczestnika, do wykonania ma on 6 modułów.
Szczegółowy opis modułów:

 • Moduł pierwszy:
  kurs systemu CMS WordPress rozpoczynamy od poznania pojęć tj.: domena, subdomena, hosting, serwer, baza danych. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje założone przez nas konto hostingowe z bazą danych, domenę z samodzielnie wymyśloną nazwą oraz subdomenę w domenie eduhoryzonty.pl. Kolejna kwestia to instalacja systemu CMS WordPress na serwerze, którą prezentujemy na filmach krok po kroku. Po jej zakończeniu strona jest już dostępna z dowolnego miejsca na świecie i możemy nad nią pracować w każdej chwili.
 • Moduł drugi:
  teraz czas, aby wejść na konto administratora witryny i dokonać jej konfiguracji. Prezentujemy, na co dokładnie należy zwrócić uwagę, żeby korzystanie ze strony było łatwe, ale także zapewniało jej bezpieczeństwo oraz dobry dostęp wyszukiwarek do jej zawartości. Rozpoczynamy również dodawanie treści do naszej witryny za pomocą wpisów.
 • Moduł trzeci:
  w tym module rozwijamy swoje umiejętności dotyczące formatowania wpisów, a także dodawania do nich zdjęć oraz galerii. Pokazujemy jak utworzyć wpisy chronione hasłami. Prezentujemy sposoby wyszukiwania materiałów graficznych do naszej witryny oraz jak z nich korzystać zgodnie z prawem w oparciu o najpopularniejszą licencję materiałów graficznych CC. Uczymy się również dodawania materiałów multimedialnych, aby nasza witryna była w pełni interaktywna. Na koniec poznajemy zasady zarządzania wpisami w naszej witrynie, w tym podział wpisów na kategorie i tworzenie tagów.
 • Moduł czwarty:
  ten moduł poświęcony jest tworzeniu stron, w tym strony głównej oraz strony z mapami Google. Kreujemy także rozbudowane struktury stron w naszej witrynie. Uczymy się sporządzania menu witryny zawierającego m.in. wpisy, kategorie wpisów, strony oraz linki zewnętrzne. Poznajemy tajniki konfiguracji stron oraz menu, aby spełniało nasze oczekiwania.
 • Moduł piąty:
  ten moduł poświęcony jest rozszerzaniu możliwości naszej witryny poprzez wtyczki. Prezentujemy kilka najpopularniejszych wtyczek oraz miejsca, gdzie można bezpiecznie znaleźć inne. Uczymy ich instalacji i konfiguracji. Dodajemy także pierwsze widety zwiększające funkcjonalność naszej witryny oraz udzielamy wskazówek dotyczących ich modyfikacji i konfiguracji. Wreszcie czas na motywy, dzięki którym witryna zyska nowy wygląd. Korzystamy z dostępnych w sieci motywach oraz szukamy nowych odpowiednich do naszych potrzeb. Na koniec dokonujemy instalacji jednego z motywów.
 • Moduł szósty:
  teraz czas na prawdziwe wyzwanie: tworzymy projekt strony, najczęściej szkolnej (uczestnicy pierwszej edycji kursu tworzyli też strony własne: hobbystyczne, gabinetu lekarskiego czy firmy usługowej). Rozpoczynamy od analizy interesariuszy i ich potrzeb, a następnie zbudowania makiety naszego serwisu z wykorzystaniem jednego z darmowych narzędzi. Wciąż poszukujemy ciekawego motywu odpowiedniego do naszych potrzeb, a także instalujemy dodatki niezbędne w naszej witrynie oraz umieszczamy widety w oparciu o projekt strony. Wreszcie ustawiamy kategorie wpisów, dodajemy wszystkie treści, tworzymy menu oraz optymalizujemy stronę w kontekście wyszukiwarek. Konfigurujemy również parametry strony w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, instalując przy tym niezbędne dodatki.

Realizując kurs otrzymasz:

 • filmiki instruktażowe wzbogacone komentarzem lektora – prezentujące konkretne czynności
 • zadania do samodzielnego wykonania i samodzielnego sprawdzenia
 • zaświadczenie i certyfikat  potwierdzające udział w kursie e-learningowym

Korzyści wynikające z udziału w kursie:
1) dużym udogodnieniem jest elastyczność w trakcie realizacji kursu! Zadania w każdym module możesz wykonywać przez tydzień, dzięki czemu masz możliwość dostosowania czasu pracy do codziennych obowiązków. W sytuacjach losowych możliwe jest wydłużenie realizacji kursu do 6 miesięcy od rozpoczęcia,
2) możliwe jest rozpoczęcie modułu w każdy poniedziałek, co wpłynie na Twoją systematyczność wykonywania zadań na platformie, realizując kurs, uczysz się na konkretnych przykładach, zwiększając tym samym praktyczne umiejętności.